ФУТБОЛ
2001 рік
ЧЕМПІОНАТ ЯГОТИНСЬКОГО РАЙОНУ
ПЕРША ГРУПА

У цьогорічній першості взяли участь 11 команд(проти 9-ти у 2000-ому). Не підтрвердила своєї участі у турнірі команда райвідділу міліції «Динамо», одразу після старту зник з поля зору і «Урожай» з Черняхівки. Прикро, адже вони не пасли задніх протягом минулих років.
Реформи в агропромисловому комплексі зробили позитивний відбиток і в галузі спорту. Місця вибулих посіли чотири сільських команди – «Чумгак»(Богданівка), «Космос» з Фарбованого, лозовоярівський «Колос» та лемешівський «Насіннєвик». Повний склад молодіжного «Олімпу», підсилений гравцями інших команд, перейшов під опіку В.Ф.Сапронайтіса і захищатиме кольори ТОВ «Завод будівельних матеріалів «Схід». Будемо сподіватися, що й цього разу такий тандем буде ознаменований позитивними результатами.
Різна кількість зіграних матчів викликана здебільшого тим, що команда «Прапор» (Яготинський маслозавод) та «Телеком-ПМК-15» беруть участь в обласних змаганнях, тому перенесені ігри відбудуться під час перерви районної першості.
Потужно стартували в турнірі «Дружба»(Капустинці) та вже згаданий «Олімп» - серед кращих бомбардирів першості гравці саме цих команд:
С.Кот(«Дружба») – 7 забитих м`ячів
О.Музика(«Дружба») – 7
О.Громенко(«Олімп») – 6.
Середня результативність за гру – 4 забитих м`ячі.
На п`яти лідерам наступає мобільний «Схід». Тільки сьому позицію займає минулорічний переможець – «Прапор», проте це єдина команда, яка не втратила жодного очка в двох зіграних матчах.
Чільно заволоділи серединою турнірної таблиці дебютанти першості. Матчі з їх участю «прохідними» назвати не можна. Серед аусайдерів – «Кристал»(цукрозавод) та «Телеком-ПМК-15», які у восьми зустрічах не виграли жодного матчу причому забили всього два м`ячі. Слід прокидатися, адже кожна команда має свою вболівальницьку аудиторію.
У першості Яготинського району команди вже зіграли чотири тури. Наводимо результати матчів:

голова районної федерації футболу
(«Яготинські вісті» від 27 червня 2001 року)

Матч чемпіонату району між командами «Дружба»(Капустинці) – «Олімп»(Сотниківка) викликав неабиякий інтерес у болільників. Подивитися його прибули тренери інших команд, вболівальники з сусідніх сіл, заступник голови райдержадміністрації В.Д.Осауленко. Як завжди, в оточенні «фанів» капустинської команди спостерігав за матчем і керівник агрофірми «Дружба» О.І.Бутенко. В цілому зібралося більше 100 глядачів, і навіть злива не завадила їм подивитися матч до кінця.
Обидві команди претендують на найвищі місця в турнірній таблиці, хоч і сповідують різні стилі гри. Якщо господарі-капустинці грають у швидкий і відкритий футбол, то гості більше уваги приділяють раціональному і організованому веденню гри. Це зрозуміло, адже «Олімп» - команда ветеранів, вік яких більше 35 років. Так, М.Лободі – 49, В.Калиті – 46.
О пів на сьому арбітр з Яготина І.Хоменко дав свисток про початок. Вже на 2-й хвилині еападник гостей Медяник бив у правий нижній кут, але надійно зіграв воротар Хвостіков. На 10 хвилині нагоду забити гол мали господарі, але Музика у зручній ситуації не зміг приборкати м`яч.
Основні події розгорнулися після перерви. Протягом перших п`яти хвилин гості двіві могли відкрити рахунок, але удари Висовня і Громенка були недостатньо прицільними. На 60-й і 61-й хвилинах суперники обмінялися гострими атаками. Спочатку удар Прасіва потрапив у стійку, а потім Сторж(«Дружба» пробив поруч з нею. А через 5 хвилин удар нападника господарів Кота метрів з 30-ти був бездоганним, і м`яч від лівої стійки потрапив у сітку воріт. Ще через 10 хвилин інший форвард – Музика», зблизька пробив під воротарем – 2:0.

«Дружба» - «Олімп» - 2:0

В іншому матчі шостого туру:

«Колос» - ФК «Ничипорівка» - 6:3

Матчі сьомого туру відбулися 26-27 червня, закінчилися так:

7 тур
«Телеком-ПМК-15» - «Дружба» - 1:5
(Большаков – Музика-3, Стайков, Дяченко)
«Олімп» - «Колос» - 3:2
(Вак, Куць, Аврамов – Сукур, Миколаєнко)
«Насіннєвик» - «Схід» - 2:6
(М.Дмитренко, В.Дмитренко – Кравченко-3, Вал.Ткаченко, Вік.Ткаченко, Столяров)
«Космос» - «Прапор» - 1:6
(Даницький – Лазебнов-3, О.Стригун, І.Стригун, Ганжа)

11"Телеком-ПМК-15" Яготин41
8 липня о 12.00 зустрінуться «Дружба» - «Насіннєвик»; о 15-ій – «Кристал – «Прапор»; «Схід» - «Ничипорівка» - о 16-й годині.

В.Соборін
(«Яготинські вісті» від 7 липня 2001 року)

З метою зміцнення здоров`я дітей, кращого розуміння цього феномену сучасності, званого футболом, у шкільну програму вводяться уроки з даного захоплюючого ігрового виду спорту.
На багатьох матчах районного рівня збирається значна кількість уболівальників, проте такою згуртованістю «фанів», як у богданівського «Чумгака», не може похвалитися жодна з команд. Вдома і на виїзних матчах футболістів з Богданівки супроводжують близько 20 хлопців і дівчат(причому, дівчат навіть більше). Ось де проявляється богданівська культурна спадщина, і, зрозуміло, хлопцям з команди це допомагає надійно утримуватись в середині турнірної таблиці. Та повернемось до самих ігор.
Напередодні минулих видіних зіграно такі матчі 8 туру:

8 тур
«Схід» - «Прапор» - 1:3
(Столяров – Ганжа, Лазебнов, Дзюба(автогол))
ФК «Ничипорівка» - «Олімп» - 0:6
(Вак-3, Яценко, Стовбчатий, Куць)
«Колос» - «Телеком-ПМК-15» - 11:2
(Миколаєнко-4, Хороший-3, О.Коляда-2, Квартич-2 – Андріяш, Третяк)
«Космос» - «Чумгак» - 0:3
(А.Гайдай, Ситник, В.Дудка)
«Дружба» - «Насіннєвик» - 6:0
(О.Музика-3, І.Музика-2, Кот)

Зіграно два відкладені матчі:

«Кристал» - «Прапор» - 2:10
(Друченко, Литвин – Лазебнов-4, Гуцал-3, Пономаренко, Федосенко, Ганжа)
«Колос» - «Кристал» - 1:1
(Миколаєнко – Іванкін)
9 тур
«Чумгак» - «Схід» - 1:2
(Олексій Гайдай – Валентин Ткаченко-2)
«Телеком-ПМК-15» - ФК «Ничипорівка» - 1:7
(Яловничий – Охтень-2, Гончаренко-2, Кутовий, Геда, П.Лень)
«Насіннєвик» - «Колос» - 1:7
(Матушко – Квартич-4, Миколаєнкл-3)
господарі не забили два пенальті, зафіксовано по одному вилученню в кожній команді
«Прапор» - «Дружба» - 7:0
(Лазебнов-4, Волошин, Гуцал, Помазун)
«Кристал» - «Космос» - 2:1
(Литвин, Іванкін – Даницький)

Відкладений матч

«Прапор» - «Чумгак» - 7:1
(Лазебнов-4, Смілий, Ю.Стригун, Янгель - ?)

11"Телеком-ПМК-15" Яготин60065 - 323
Примтіка. З команди «Телеком-ПМК-15» знято 3 очка.
Становище у змаганні бомбардирів: Ю.Лазебнов(«Прапор») – 21 м`яч, О.Музика («Дружба») – 14, О.Миколаєнко(«Колос») – 13.
Сьогодні, 18 липня, зустрічаються «Прапор» - «Насіннєвик», у суботу, 21 липня, «Олімп» - «Телеком-ПМК-15» і «Ничипорівка» - «Насіннєвик», в неділю, 22 липня, «Дружба» - «Чумгак» і центральний матч туру – «Колос» - «Прапор».

В.Соборін
(«Яготинські вісті» від 18 липня 2001 року)

Завершується перше коло чемпіонату району. Залишилось зіграти 10 матчів.
Дивлячись на турнірну таблицю і аналізуючи результати виступів команд, можна зробити висновок, що зараз простежується тенденція до розшарування учасників. Чотири перші команди продовжують боротьбу за три комплекти нагород. Решта вирішує свої локальні завдання: хто намагається стабілізувати склад команди, хто – вирішити певня організаційні питання, хто – «обстріляти» молодь, щоб наступного сезону ставити більш важливі завдання. Про одну команду слід говорити окремо. Один з лідерів районного футболу останніх років «Телеком-ПМК-15» займає в цьому сезоні незвичну для себе останню сходинку. Але потенціал у команди є, і сподіваємось, що зв`язківці ще проявлять себе з найкращого боку у наступних поєдинках.
У матчах 10-туру минулих вихідних зафіксовано такі результати:

10 тур
«Прапор» - «Насіннєвик» - +:-
перша неявка команди на гру і «технічна» перемога господарів
«Олімп» - «Телеком-ПМК-15» - 5:2
(Басанець-3, Куць, Колесник – Перетятько, Береговий(автогол))
Вилучено з поля Г.Василенка та А.Перетятько(за два попередження)
ФК «Ничипорівка» - «Насіннєвик» - 5:1
(Геда-2, Кутовий, Лавиш, Гончаренко – Явтушенко)
«Колос» - «Прапор» - 0:11
(Лазебнов-7, Помазун, Гуцал, Янгель, Федосенко)
«Дружба» - «Чумгак» - 5:3
(Музика – Ол-др Гайдай, Козловський, Сінельник)

У відкладеному матчі:

«Схід» - ФК «Ничипорівка» - 6:1
(Сапронайтіс-3, Кравченко-2, Волошин(авт) – Охтень)