БІЛЬЯРД
2012 рік
ТУРНІР "ВИХІДНОГО ДНЯ"
ДОДАТКОВІ УМОВИ ГРИ НА КОЖНОМУ ЕТАПІ

Перший етап. Вільна піраміда

Змагання пройдуть з дисципліни "піраміда з продовженням", плюс застосування системи гандикапів

Другий етап. Вільна піраміда

При зігруванні спортсменом серії куль, слід забивати їх лише по черзі: "свій"-"чужий"-"свій" і т.д. Починати серію можна любою кулею. Якщо крім запланованої кулі падає ще і "дурень", то останній зараховується спортсмену, а порядок забиття куль не змінюється. При зігруванні лише незапланованої кулі, відбувається перехід ходу, а куля не зараховується і виставляється на лінію виставлення куль.

Третій етап. Вільна піраміда

Слід забивати тільки "свояк"(тобто биток); якщо впала лише будь-яка прицільна куля, то її слід дістати, виставити на лінію виставлення куль і здійснити перехід ходу, а в іншому випадку(коли падає одночасно і биток і прицільна куля) спортсмену зараховується два очка.

Четвертий етап. Вільна піраміда

Слід забивати тільки "чужий"(тобто прицільні кулі); якщо впав тільки "свояк", то його слід дістати, виставити на лінію виставлення куль і здійснити перехід ходу, а в іншому випадку(коли падає одночасно і прицільна куля і биток) спортсмену зараховується два очка.

П'ятий етап. Вільна піраміда

Слід забивати лише парні чи непарні кулі, в залежності від першої забитої спортсменом кулі. Якщо крім своєї кулі впала і куля суперника, то відбувається перехід ходу, а спортсмени кладуть собі на полки кожен по своїй кулі. Можна зігрувати як і "свояк" так і "чужий".

Шостий етап. Вільна піраміда

При зігруванні спортсменом серії куль, слід забивати їх лише по одній в лузу, чередуючи при цьому ігрові зони. Починати серію можна в любій зоні. 1-ша зона - це дві кутові зони біля ліній виставлення куль; 2-га зона - це дві центральні зони; 3-тя зона - це дві лузи, які знаходяться в домі. Забивши кулю в першу зону, слід далі забивати лише або в другу або третю, а потім дозволяється повернутися до першої зони. Якщо крім запланованої кулі падає і ще "дурень", то останній зараховується спортсмену, а порядок забиття куль не змінюється. При зігруванні лише не запланованої кулі, відбувається перехід ходу, а куля не зараховується і виставляється на лінію виставлення куль.

Сьомий етап. Динамічна піраміда

Особливістю змагання є те, що при зігруванні своєї кулі слід забрати любу іншу зі столу собі на полку, і бити далі з руки але не "чужого", а "свояка". Якщо цей "свояк" забито і при цьому падає і прицільна куля то відбувається перехід ходу, а "свояк" зараховується.

Восьмий етап. Комбінована піраміда

Особливістю змагання є те, що "дім" з якого ведеться гра при зігруванні свояка тепер завжди буде в зоні більярдного столу, де знаходиться лінія виставлення куль. При цьому грати можна любу кулю, де б вона не знаходилась.

Дев'ятий етап. Динамічна піраміда

На столі знаходиться 17 куль. Грати лише жовтою кулею. Можна забивати як "чужі" так і "свояки". Перша забита куля визначає подальшу гру, а саме парні чи непарні кулі буде забивати той чи інший спортсмен. Обов'язково перше касання жовтим своєї кулі, інакше штраф. При зігруванні "свояка" від своєї прицільної кулі(що обов'язково), спортсмен має право забрати любу іншу свою кулю зі столу на полку і продовжити гру далі з руки. Відігруватись слід лише тільки від своєї куль