ФУТБОЛ
2002 рік
ЧЕМПІОНАТ ЯГОТИНСЬКОГО РАЙОНУ

ПЕРША ГРУПА

«Схід» - «Дружба» - 2:1
«Прапор» - «Дружба» - 1:1


Першість Яготинського району серед команд першої групи наближається до свого завершення. Невирішеною залишається доля переможця турніру. Претендентами на першу сходинку залишаються споконвічні суперники – «Прапор»(ВАТ «Яготинський маслозавод») та «Схід»(ТОВ «Завод будівельних матеріалів»). До того ж, вони повинні зіграти одразу два матчі(відкладений матч першого кола та календарну зустріч другого). Стати свідком цього багатообіцяючого у плані видовищності протистояння можна у суботу, 9 листопада, та неділю, 10 листопада, відповідно о 13.00 на стадіоні «Колос».
У попереднійх матчах обидві команди пройшли випробування грою з командою «Дружба» з с.Капустинці. Так, «Схід» у запеклій боротьбі здолав капустян з рахунком 2:1, чого цїєї неділі(3 листопада) не вдалося зробити «Прапору». Результат матчу – 1:1.

Команда
І
В
Н
П
Р/М
О
1
"Схід" (ТОВ "Завод будівельних матеріалів "Схід")
8
8
0
0
27 - 8
24
2
"Дружба"(с.Капустинці)
10
6
1
3
32 - 19
23
3
"Прапор"(ВАТ "Яготинський маслозавод")
7
6
1
0
52 - 4
20
4
"ПМК-Телеком-ДЮСШ"
10
3
0
7
14 - 50
16
5
"Олімп"(с.Сотниківка)
9
2
0
7
15 - 31
12
6
"Кристал"(ДП "Яготинський цукрозавод")
10
1
0
9
11 - 39
11
В.Хвостіков
(«Яготинські вісті» від 9 листопада 2002 року)


У минулі вихідні(суботу на неділю(9-10 листопада)) на центральній арені міста відбулися два матчі, які були покликані назвати ім`я переможця чемпіонату району-2002. Інтрига навколо матчу була підігріта ще й тим, що «Прапор»(ВАТ «Яготинський маслозавод»), який упродовж довгих років удостоювався лаврів переможця, цього разу не повинен був припуститися поразки у жодному матчі, у крайньому випадку, одна із зустрічей повинна була закінчитися внічию. Але чи виступ у чемпіонаті області настільки виснажив молоду команду, чи далася взнаки нещодавня реорганізація... Одним словом, де-факто результат визначився вже у першому очному поєдинку з командою «Схід»(ТОВ «Завод будівльних матеріалів «Схід»).
Сказати, що погодні умови у суботу сприяли зустрічі, - не сказати нічого: після дощу поле стало схожим на каток, до того ж, температура наближалася до загрозливої мінусової позначки. Щодо іншого, то тут треба віддати належне працівникам стадіону «Колос» і, зокрема, його керівнику М.П.Парахнюку. По-перше, лише їм відомо, яких потрібно було докласти зусиль, щоб під час такого посушливого літа створити нормальні умови для росту зеленого покриття газону. Безпосередньо перед початком суботнього матчу всі лінії були наведені охрою, так що, прийнаймні, у цьому гравці не відчували дискомфорту.
Так склалося, що початок гри не співпав з його кінцевим результатом, адже на перших хвилинах небезпеку біля воріт «Сходу» створив найдосвідченіший із «прапорців» Ю.Лазебнов. У наступні миті гравці у білих футболках, які захищали спортивну честь цегельного заводу, усе частіше відповідали контратаками, а згодом і зовсім перехопили ініціативу. Хоча до кінця першого тайму зберігався паритет у рахунку – 0:0.
У другому таймі «східчани» безперестанно таранили захисні редути маслозаводчан, і гол став неминучим. І на 67-й хвилині матчу «Прапору» довелося таки розпочати з центра поля, а автором гола зі штрафного став Василь Шеремет. Цей єдиний гол зустрічі і вирішив результат цього протистояння, а, разом з тим, і долю першого місця чемпіонату.
Наступна, недільна гра вже не мала для гравців «Сходу» принципового значення, але цього разу вони повторно довели, що здобули свій титул заслужено більш ніж переконливою перемогою – 5:1(хет-трик на рахунку Віталія Сапронайтіса, інші два голи забили Микола Ганжа та Олександр Чубур, гол престижу у «Прапора» забив Борис Волошин).
Ми взяли післяматчеве інтерв`ю у президента клубу «Схід», директора однойменного підприємства В.Ф.Сапронайтіса:
- Мета і завдання, які ставилися перед командою, виконані. Більше того, нині є всі підстави для того, щоб «Схід» у наступному сезоні взяв участьу чемпіонаті області. З групою, у якій будемо грати, ми визначимось. На мою думку, слід створити збірну із різних команд Яготинщини, щоб вона захищала честь району у змаганнях вищого гатунку. Є плеяда гравців, які справляться з цим завданням.
Потенціал команди, як бачите, високий. Хоча не останню роль сьогодні зіграла дружня підтримка вболівальників, більшість з яких симпатизувала нашій команді, за що хочу висловити їм вдячність і запевнити, що намагатимемось не зрадити їх симпатій і продовжимо розвивати успіх команди. Проте вже сьогодні зрозуміло, що «Схід» поволі поаертає собі втрачені позиції.
А якщо абстрагуватися, відійти від сьогоднішньої гри, то це дуже чудово, що люди обрали саме такий спосіб відпочинку. Ми і надалі повинні робити усе можливе, щоб підтримувати здоров'я людей, особливо молоді.

М.Михайлов
(«Яготинські вісті» від 16 листопада 2002 року)