Головна » 2013 » Червень » 19 » V Київська обласна спартакіада серед державних службовців
21:07
V Київська обласна спартакіада серед державних службовців

Минулими вихідними в с.Щасливе Бориспільського району відбувся фінал V обласної спартакіади серед державних службовців Київської області в рамках ІІ етапу Всеукраїнської спартакіади. Про хід цих змагань ми попросили розповісти безпосереднього учасника спартакіади, завідувача сектора молоді та спорту райдержадміністрації Сергія Івановича Шевченка. Ось що він розповів:

- Змагання проводилися з шахів, шашок, настільного тенісу і фінали з міні-футболу та волейболу. Збірна команда Яготинського району була представлена у всіх видах, окрім фіналу з волейболу. Нагадуємо, що наші волейболісти вдома поступилися в зональних змаганнях командам з Бориспільського та Баришівського районів, які як виявилося у між собою у фінальному матчі вирішували долю чемпіона цього року. Тож можна вважати, що ми поступилися тільки фіналістам.

В інших змаганнях продовжували боротьбу. Й першими розпочали змагання команди з міні-футболу. До початку змагань учасники були розділені на дві групи. Яготинці потрапили в одну групу з командами Кагарлицького, Рокитнянського та Макарівського районів. Інша група складалася з трьох команд – Бориспільського, Обухівського та Богуславського районів ( команда Вишгородського району знялася з змагань). За регламентом змагань в групах учасники змагаються по колу, кожна з кожною. Переможці груп складали фінальну пару й змагалися за чемпіонство. Друге місце в групі - лише матч за 3-4 загальне місце. Тож необхідно було тільки перемагати. Наша футбольна команда під керуванням заступника голови адміністрації Олега Степановича Форостяного відкривала змагання з футболістами з Кагарлицького району. Матч виявився найбільш результативним за весь турнір. Вже на першій хвилині яготинці відзначилися голом (Сергій Помазун розпочав лік своїм голам у фінальній частині). Але згодом суперник відновив рівновагу. Після пропущеного м’яча яготинці почали більш агресивніше атакувати й згодом Олег Форостяний головою переправляє м’яча в ворота суперників. Загалом вся гра проходила при обопільних атаках, з різницею в тім, що яготинці частіше забивали, а суперник, або промахувався, або наш воротар (Павло Шитіков) був «на висоті». Тож остаточний рахунок 6:3 на користь яготинців. Наступним нашим суперником були футболісти з Рокитного, які зіграли свій матч з Макаровським районом в нічию 2:2. Яготинці з самого початку й майже до кінця матчу повністю захопили ініціативу й контролювали гру. І лише наприкінці другого тайму, при рахунку 4:1, дозволили собі «розслабитися», а супернику скоротити відрив. Остаточний рахунок 4:3 на користь яготинців. В заключному матчі ми зустрічалися з командою з Макарівського району, й прагнули реваншу за минулий рік, бо саме ці футболісти не дозволили потрапити до фіналу (перемігши 3:2). Турнірне становище команд (у Яготина – 6 очок, а у Макарова – 4 очки) спонукало грати тільки на перемогу. Змінивши майданчик з воротами 2х5 метрів на майданчик з воротами 2х3 метри, команди намагалися декілька хвилин привикнути до нових воріт, й тому забити нікому ніяк не вдавалося. До того ж матч відбувався другим в підряд, під пекучим сонцем. По ситуації на майданчику було видно, що обидві команди значно «підсіли» фізично й можливо хто заб’є першим – той й може виграти гру. Так і сталося наприкінці першого тайма реалізував вихід сам на сам Сергій Помазун. Другий тайм виявився ще менш активним, й як говорять: «Команди вже догравали!». Бо паралельно в матчі між Кагарликом та Рокитним впевнено перемагали футболісти з Кагарлика, а це в свою чергу було «на руку» макарівцям. Остаточний рахунок став не змінним – 1:0 на користь Яготина. Програми мінімум була виконана – ми у фіналі. І якби не «зверхне ставлення» з боку деяких гравців з Борисполя результат у фіналі був, можливо, й іншим. А так «це» стало своєрідним стимулом для яготинців й іншого налаштування на суперниви вже було не потрібно. Всі кинулися в бій! Матч був дійсно фінальним. В ньому було майже все: забиті красиві м’ячі, підступні рикошети, жовті та червоні картки, неймовірні сейви воротарів, хороший дриблінг та відчайдушні підкати. Тобто, все те, за що ми любими футбол. Більшою половиною часу, особливо у першому таймі, ініціативою володіли бориспільці. Наші ж футболісти намагалися контратакувати. І за зрив атаки суперника з грубим порушенням правил гри арбіртр показав гравцю з Борисполя жовту картку. А згодом, за неспортивну поведінку, цьому ж гравцю показує другу жовту картку й вилуає з поля. Але до цього моменту стався прикрий епізод поблизу воріт яготинців. Після удару по воротам м’яч рикошетом потрапляє в нападника й влітає до наших воріт. Так закінчився перший тайм. Після перерви бориспільці ще декілька хвилин атакували, а наші вміло оборонялися й чекали на свій шанс. І він трапився, після вміло відбитої атаки м’яч потрапив до Сергія Помазуна, який обіграв захисника й потужно пробив повз голкіпера у ворота. Рахунок зрівняно. Залишалося близько двох хвилин до закінчення матчу. Команди трохи заспокоїлися, догравали матч й подумки готувалися до серії після матчевих пенальті. Але за декілька секунд до завершення основного часу матчу, чи не вперше, до нашої атаки підключився Олександр Васильєв, що провів всі матчі в обороні. Й після вдалої передачі від С.Помазуна, Олександр «вириває м’яча» в захисниика та голкіпера й переправляє його до сітки воріт. ГОЛ!!! Радість в нас була неймовірна. Суперникам залишалося часу тільки на розігрування м’яча з центра поля. Остаточний рахунок 2:1 на користь яготинців. Збірна команда Яготинського району стає чемпіоном з міні-футболу серед команд державних службовців Київщини сезону 2013 року. За команду грали Олег Форостяний, Сергій Помазун, Олександр Васильєв, Сергій Шевченко, Павло Шитіков, Сергій Колесник. А результат цей було досягнуто за рахунок наполегливої праці на тренуваннях протягом всього року, виваженій і грамотній тактиці та вмінню налаштовуватися на кожного суперника.
В інших видах наші спортсмени також добре виступили. Особливо, скористалася неофіційним правилом: «Що новачкам завжди везе!», Ірина Бенюх, яка в змаганнях з шашок здобула в особистій першості бронзову медаль. В підсумку команда шашкістів в складі І.В.Бенюх та В.В.Шевченка зупинилась за крок до п’єдесталу – 4 місце. Потрапила до десятки кращих й команда шахістів у складі Світлани Іванівни Давісвіч та Георгія Степановича Кузьменка. Єдиний представник нашої команди в настільному тенісі Сергій Колесник хоч й переміг в першому раунді змагань, але доля жеребу з наступному матчі звела з минулорічним чемпіоном. Й тому поразка була закономірною, протистояти кандидату в майстри спорту з настільного тенісу не вистачило власної майстерності.
Вся збірна команда Яготинського району завдячує за підтримку та належний медичний контроль за станом здоров’я Вадиму Миколайовичу Кісілю, який допомагав та підтримав нашу команду під час змагань.